Arte vizuale

 

Directori

  • Micu Ioan — 1969-1974
  • Popdan Claudiu — 1974-1978
  • Curtean Melian — 1978-1989
  • Talpoș Vioara — 1989-1990
  • Belean Emilia — 1996-1997
  • Gheorghiade Gheorghe — 1997-2005
  • Golban Adrian — 2005 -2010
  • Sabo Marcel — 2010 -2012
  • Hoduț Natalia — 2012-2013
  • Chindriș Corina — 2013-2014
  • Pop Cristian Radu — 2014-2021
  • Nichita Sulyok Iuliana - 2021

Directori adjuncţi

  • Gheorghiade Gheorghe — 1970-1977
  • Turdean Elisabeta — 1974-1978
  • Nistor Irina — 1990-1991
  • Talpoș Vioara — 1988-1989
  • Erdei Ștefan — 1997-2005
  • Hoduț Natalia — 2005 - 2006
  • Doboș-Lazăr Liliana — 2006-2010
  • Manfredi Anamaria — 2011-2013
  • Bertok Adalbert — 2013-2016
  • Nichita Sulyok Iuliana - 2016-2021
  • Pop Cristian Radu - 2021
   

 

Profesori de pictură, desen

  • Schnel Carol — 1969-1971
  • Brugós Iuliu — 1971-1976
  • Soneriu Radu — 1972-1976
  • Sasu Ioan — 1973-1978
  • Syejke Vilmos — 1974-1977
  • Cociuba Lucian — 1975-1976
  • Paul Liviu — 1990-2021
  • Călinescu Aurelia — 1993-1999
  • Nyiri Zoltán — 1995-
  • Lepedus Ildikó — 1999-
  • Oltean Maria — 2000-2003
  • Kiraly Gabriella — 2008-
  • Scripor Lola — 2008
  • Munteanu Eugen — 2007

 

Profesori de educaţie plastică

  • Miron Aurel — 1975-1979
  • Törpényi Ildikó — 1975-1976
  • Chişu Adrian — 1976-1977
  • Curtean Daiana — 1991-1997
  • Belean Ciprian — 1996-1997
  • Benovszki Eszter — 1997-1998
  • Antal Annamaria — 2005
  • Petho Bruno — 2010
  • Busuioc Aurelian
  • Florea Irina
  • Nagy Barbara Yvett
  • Szabo Anna
  • Voropciuc Sorina

 

Profesori de istoria artei

  • Stana Bogdan — ????-2009
  • Scripor Lola — 2008-
  • Kirally Gabriella — 2008-
  • Erdei Liviu —
  • Gheorghiade Gheorghe —

 

Profesori de design, desen

  • Vajda Robert — 2010-

Profesori de sculptură, ceramică, desen

  • Csapó Alexandru — 1969-1972
  • Szodorai Aurora — 1975-?
  • Erdei Ştefan — 1993-
  • Golban Adrian — 1997-
  • Ciobanu Radu — 1999-2003
  • Busuioc Aurelian — 2003-
  • Révész Csaba — 2003???-
  • Antal Annamaria — 2005 -

 

Profesori de textile, desen

  • Márkusz Elisabeta — 1971-1988
  • Nyiri Angela — 1993 - 2010
  • Varga Diana —2001-

 

Profesori de grafică, desen

  • Sasu Valer — 2005-2007
  • Király Gabriella — 2008

 

Profesori de arhitectură

  • Sabău-Trifu Lucian — 2006-
  • Severin Vlad — 2006-2008
  • Pop Benovszky Magda
  • Gorgan Viorel

 

Profesori de procesare imagini computerizată

  • Busuioc Aurelian — 2003-
  • Vajda Robert — 2010-
 
ROSE
Înscriere în clasa a V-a an școlar 2021-2022
Contact

Adresa :
str. Jean Calvin nr. 10-6,
Satu Mare,
România

 

Telefon / Fax :

0261716123 (Romtelecom) 0361413142 (RDS)

 

E-mail: licartasatumare@yahoo.com



Web:
www.aurelpoppsm.ro